Zakładając salon kosmetyczny należy nie tylko zadbać o wykwalifikowany personel (który bez wątpienia jest bardzo ważny), ale także o odpowiedni sprzęt. Wybór urządzeń kosmetycznych nie jest taki prosty, należy wybrać urządzenia, które spełnią oczekiwania – nasze oraz klientek. Jak się do tego zabrać?

Czym kierować się podczas zakupu urządzeń kosmetycznych?

Urządzenia do kosmetologii powinny być jak najlepszej jakości, ponieważ za ich pomocą ingerujemy w wygląd i dobre samopoczucie klientek. Warto wybierać sprzęt posiadający certyfikaty bezpieczeństwa – nie chcemy przecież nikomu zaszkodzić. Należy także zainteresować się producentem oferującym dane urządzenie, dowiedzieć się, czy oferuje on również gwarancję i profesjonalny serwis w krótkim czasie – w razie ewentualnej awarii najlepiej dla nas, aby naprawa potrwała jak najkrócej. Oczekiwanie kilkunastu dni na naprawę urządzenia może przyczynić się do utraty klientek, które później ciężko jest odzyskać.
Sprzęt oczywiście musi być też funkcjonalny. Jego wybór należy dostosować do specjalizacji salonu. Warto zastanowić się, jakie dokładnie usługi chcemy oferować i skupić się na urządzeniach dopasowanych do umiejętności i kwalifikacji (naszych lub naszego personelu). Nie ma sensu zaopatrywać się w sprzęty, które nie będą używane, bądź będą czekały na to, aż zrobimy dodatkowe kursy – po zdobyciu kolejnych certyfikatów salon można doposażyć.

Urządzenia kosmetyczne cena – ważne kryterium wyboru

Otwierając salon mamy na głowie mnóstwo wydatków, a więc musimy zwrócić uwagę także na cenę. Nie oznacza to, że oszczędzamy na najważniejszym! Cena urządzeń kosmetycznych z reguły jest dość wysoka, więc jest to ważne kryterium, ale nie najważniejsze. Nie wybierajmy najtańszych sprzętów. Czasem warto sprawdzić, czy wielofunkcyjne urządzenie nie będzie tańsze niż zakup np. dwóch osobnych. Druga sprawa – droższe urządzenie może posłużyć dłużej i mieć niższe koszty eksploatacji, co przysłuży się naszemu budżetowi w przyszłości.

Urządzenia z Chin czy z Polski?

Na rynku jest coraz więcej sklepów z urządzeniami do kosmetologii, niektóre oferują artykuły w podejrzanie niskich cenach – zwykle są to sprzęty z Chin. Mając profesjonalny salon kosmetyczny lepiej takie sklepy omijać szerokim łukiem – sprowadzanie urządzeń prosto z Azji nie jest dobrym pomysłem. Charakteryzują się one zazwyczaj nie tylko niską ceną, ale i jakością, a brak niektórych certyfikatów powinien nas skutecznie odstraszyć od zakupu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wybór polskich producentów, którzy oferują bezpieczne i dobre jakościowo sprzęty.

Urządzenia kosmetyczne premium od producenta z Polski znajdziesz tu: https://maxmedik.pl

Leave a Comment