Materac jest najważniejszym elementem naszej sypialni. Nie wiele osób myśli o nim w ten sposób, ale to właśnie od materaca zależy, jak będziemy czuć się następnego dnia. To właśnie w łóżku spędzamy 7-8 godzin każdego dnia, jest to jedna trzecia naszego dnia, więc spora jego część. Materac musi być odpowiednio dobrany do naszego ciała, warto zwrócić się do wyspecjalizowanego personelu w sklepie z materacami i poprosić ich o pomoc. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy kupnie materaca?

Wielkość- materac 160X200 czy 140X200.

Wielkość materaca ma ogromne znaczenie, nie może być on dla nas za mały, ponieważ wpłynie to negatywnie na jakość naszego snu. Najbardziej pożądany rozmiar to materac 160X200. Jest to odpowiedni rozmiar dla par, ponieważ zapewnia komfortową przestrzeń dla dwóch osób. Nie warto decydować się na mniejsze materace 140X200 gdy dzielimy łóżko z drugą osobą. Szczególnie latem, gdy w sypialni zrobi się gorąco docenimy większy materac 160X200. Gdy mieszkamy sami, a lubimy przestrzeń w sypialni wybór materaca 140X200 może być dobrą opcją.

Odpowiednia twardość.

Gdy zdecydowaliśmy się na odpowiedniej wielkości materac 160X200 lub 140X200 warto dobrać odpowiednią twardość. Osoby szczupłe i lekkie będą czuły się dobrze prawie na każdym materacu. Jednak gdy jesteśmy trochę więksi, musimy poświecić szczególną uwagę, żeby źle dobrany materac nie przyczynił się do naszego złego samopoczucia. Prostym testem, aby sprawdzić, czy materac jest odpowiedniej wielkości, jest włożenie ręki pod odcinek lędźwiowy- gdy wyczuwalna jest spora przestrzeń, oznacza to, że materac jest za twardy.

Gdzie kupić materac 160X200 lub 140X200?

Chociaż wiele z nas lubimy zakupy przez internet, w wypadku zakupu materaca warto zrobić wyjątek i udać się do sklepu. Dlaczego? Ponieważ jest to ważny wybór, który będzie wpływał na nasze zdrowie i samopoczucie. Będąc w sklepie, nie śpieszmy się, połóżmy się na materacu i spróbujmy się zrelaksować. Wypróbujmy w ten sposób kilka materaców i postarajmy się je porównać. Dajmy sobie czas, aby dokonać mądrego wyboru.

Leave a Comment