Rodzaje masażu

W ciągu wielu lat stosowania, rozwinęło się kilka najbardziej znanych i lubianych rodzajów zabiegu. Pamiętajmy o tym przy wyborze odpowiedniego dla nas typu masażu.

Przy problemach zdrowotnych warto najpierw zasięgnąć opinii znawcy. Wypadałoby zacząć od wizyty u lekarza, wykonać badania diagnostyczne i dowiedzieć się, czy na dany problem masaż nie zadziała negatywnie. Można też udać się do fizjoterapeuty, który będzie umiał najlepiej pomóc nam przy wyborze odpowiedniego zabiegu. Masaż leczniczy nie należy do najprzyjemniejszych i bynajmniej nie chodzi w nim o relaks sam w sobie. Jednak nie ulega wątpliwości, że masaż leczniczy działa kojąco, nawet jeśli bywa trochę bolesny.

Kiedy jednak naszym problemem jest przewlekły stres, warto skierować się w stronę gabinetów SPA i wybrać masaż relaksacyjny. Ten rodzaj masażu jest nastawiony na dostarczanie ciału przyjemnych bodźców. Najczęściej praktykuje się delikatniejszą wersję różnych technik masażu. Dodatkowo stosuje się różne pachnące olejki i peelingi o różnych zbawiennych dla skóry właściwościach. Mięśnie się rozluźnią i poczujemy się bardzo zrelaksowani.

Dla sportowców i osób o dużej aktywności fizycznej polecany jest masaż sportowy. Celem takiego zabiegu jest zmniejszenie ryzyka kontuzji oraz leczenie już powstałych czy poprawa sportowych rezultatów. Dla osób uprawiających sport będzie idealnym uzupełnieniem treningu i diety w drodze do coraz lepszych wyników.

Masaże tajskie i japońskie skupiają się na wyzwoleniu wewnętrznej energii z naszego organizmu i pracy nad ciałem. Przy takich zabiegach odczuwa się nie tylko korzystny wpływ na nasze ciało, ale też na umysł. Tak jak inne rodzaje masażu, zmniejszają też poziom stresu i poprawiają elastyczność skóry. Mogą być stosowane u starszych i chorych osób. Warto jednak zasięgnąć opinii fizjoterapeuty przed udaniem się na taki masaż, zwłaszcza przy problemach zdrowotnych.

Wiele możliwości

MasażKażdy masaż daje nam wiele różnych korzyści. W zależności od tego, na co stawiamy nacisk, możemy liczyć na: zmniejszenie poziomu stresu, rozluźnienie i poprawę nastroju, zmniejszenie napięcia i bólu mięśni oraz zwiększenie elastyczności naszej skóry. Warto pamiętać, że dla najlepszych efektów na masaż należy chodzić regularnie.

Ceny są różne w zależności od rodzaju zabiegu. Trzeba jednak pamiętać, że doświadczenie i wykształcenie masażysty będzie miało wpływ na koszt zabiegu. Z wielu ogłoszeń wybierajmy więc najdogodniejszą dla naszych potrzeb ofertę.

https://www.studiotwojegozdrowia.com/

Leave a Comment