Wydaje się, że regularna i rzetelna higiena jamy ustnej zapewni nie tylko zdrowy, ale tez piękny, biały uśmiech. Do tego unikanie napojów typu kawa oraz nikotyny, to przepis na sukces. Niestety żywność bogata jest w różnego rodzaju barwniki, które powodują przebarwienia na zębach.

Im bardziej intensywny kolor pożywienia (owoców, soków), tym więcej w nim barwnika. Kiedy domowe sposoby wybielania zębów nie przynoszą efektów, z pomocą przychodzi wybielanie zębów Kraków. Jedną z metod wybielania zębów kraków jest użycie akceleratora Beyond Polus, który rozpoczyna przegląd jamy ustnej mający na celu kontrolę stanu uzębienia oraz określenie aktualnego koloru zębów.

Po tym etapie, następuje nałożenie na zęby żelu wybielającego, który wzmaga efektywność zabiegu oraz zmniejsza wrażliwość szkliwa. Aktywacja żelu odbywa się po naświetleniu lampą. Żel przenika do zębiny, by obserwowalne przebarwienia rozdrobnić i utlenić. Aby otrzymać widoczny efekt wystarczą trzy zabiegi trwające po dziesięć minut każdy. Kolejną metodą wybielającą zęby są szyny, czyli specjalistyczne nakładki jednorazowego użytku, które należy nałożyć na zęby, by zawarte w nich substancje mogły rozpocząć działanie wybielające.

Tego typu elementy przygotowywane są przez lekarza i pod jego kontrolą powinien być cały przebieg wybielania. W drogeriach dostępne są również szyny wybielające, jednak nie powinno się ich stosować przed uprzednią konsultacją ze stomatologiem. Nakładki, spoza gabinetu lekarskiego, nie są dopasowane do konkretnej osoby, przez co mogą wywoływać podrażnienia albo uszkodzenia dziąseł. Zamiennikiem i stosunkowo tańszą alternatywa wybielania są lampy led, które według opinii specjalistów przynoszą jednak słabsze efekty w porównaniu do akceleratora.

Wybielanie zębów w Krakowie wykonasz w tym gabinecie stomatologicznym: http://stomatologiatomaszewska.com/wybielanie-zebow/

Leave a Comment